Warszawskie Targi Sztuki

Rempex

 
 
 
 

Archiwum:

8 edycja - 2010

9 edycja - 2011

 

 1. 2. CONNAISSEUR Salon Antykwaryczny, Galeria

  Rynek Główny 11
  31-042 Kraków

  Salon Antykwaryczny i Galeria Connaisseur oferują duży wybór malarstwa polskiego XIX i XX wieku, malarstwo europejskie, rzeźbę, rzemiosło artystyczne oraz starą biżuterię. Galeria istnieje od 1991 roku i mieści się na Rynku Głównym, w pięknej kamienicy "Pod Karpiem Szarym" w Krakowie. Szczególne miejsce w ofercie galerii zajmują dzieła klasyków Młodej Polski, malarzy krakowskiej szkoły pejzażowej oraz malarzy polskich związanych z XIX-wiecznym środowiskiem monachijskim.

  telefon: +48 (12) 421 02 34; +48 503 517 171
  email:
  www.koneser.krakow.pl

   

  informacja o ofercie

 2. 3. Portal ARTINFO.PL

  ul. Dzielna 3
  00-162 Warszawa

  telefon: +48 (22) 818 94 68; +48 693 108 148
  email:

  www.artinfo.pl

   

  Artinfo.pl to ceniony i szeroko rozpoznawalny portal poświęcony sztuce. Jest wiodącym przedsięwzięciem w sferze informacji o rynku dzieł sztuki w Polsce. Portal działa od wiosny 2000 roku. Od początku istnienia zgromadził setki tysięcy informacji, przeglądanych przez wielotysięczn± publiczność portalu.
  Artinfo.pl działa na rzecz wykształcenia prężnie działającego rynku sztuki w Polsce. Promuje kolekcjonerstwo sztuki polskiej, zwłaszcza wśród osób młodych, zainteresowanych sztuką współczesną. Szczególną uwagę zwraca na fotografię. Prowadzi aukcje internetowe wspólnie z domami aukcyjnymi i renomowanymi galeriami. Doradza w zakresie inwestycji w dzieła sztuki, pomaga w kwestiach związanych z wywozem dzieł sztuki, ekspertyzami, transportem, ubezpieczeniem i oprawą dzieł sztuki.
  Portal Artinfo.pl odwiedzany jest, ze stałą tendencją wzrostową, przez ponad 300 tys. gości miesięcznie. W tym okresie otwieranych jest ponad 1.800.000 stron z informacjami. Gośćmi portalu są ludzie zainteresowani sztuką i życiem artystycznym, kolekcjonerzy, marszandzi, inwestorzy, architekci wnętrz.
  Portal Artinfo.pl zajmuje się organizacją wystaw i szeroko rozumianż promocją młodych artystów. Reprezentuje tworców na aukcjach dzieł sztuki i pomaga im stawiać pierwsze kroki na rynku dzieł sztuki. 

  informacja o ofercie

 3. telefon: +48 (22) 741 30 41
  email:

  www.gieraltowski.pl

   

  Galeria/Studio Gierałtowskiego, powstała w 1996 na Żoliborzu, a od 2000, mieści się przy ul. Dzielnej 1 m 15a, tel. 22 741 30 41, email : krzysztof@gieraltowski.pl

   

  Galeria towarzysząca Studio portretowemu K.Gierałtowskiego w latach 2000-2010, posiadała przestrzeń ekspozycyjną gdzie regularnie pokazywano wystawy fotograficzne m.im. Jean Loup Sieffa, Roberta Walkera, Wiktora Wołkowa, Zbiegniewa Furmana. Stanisława Wosia, Wojciecha Witka, Anity Andrzejewskiej oraz młodych ambitnych.

  Na Targach pokazanych zostanie kilka prac z tych wystaw.

  W Galerii we współpracy z AGFA AG i innymi sponsorami, organizowano wystawy pokonkursowe na przykład „Szansa“ i „Wielka Szansa“ promujące młodych fotografów.

   Krzysztof Gierałtowski, stworzył w ciągu 40 lat fotografowania przeszło 100 tysięczną kolekcję „Polacy, portrety współczesne“, zdjęcia z której prezentowane są na wystawach w renomowanych galeriach i muzeach krajowych oraz zagranicznych.

  informacja o ofercie

 4. 5. ART-RENO Pracownia Konserwatorska

  ul. Hagera 55
  41-800 Zabrze

  telefon: +48 (32) 271 19 54; tel./faks: +48 (32) 278 45 39
  email:
  www.art-reno.com.pl

   

  Pracownia Konserwatorska ART-RENO z Zabrza, działająca od dwudziestu sześciu lat na krajowym i zagranicznym rynku konserwacji mebli, systematycznie powiększa ilość uratowanych przed zniszczeniem zabytków, przywracając im pierwotną świetność. Zespół doświadczonych i wysoko wykwalifikowanych specjalistów wykonuje pełny zakres prac konserwatorskich: politury szelakowe, snycerstwo, roboty tokarskie, fornirowanie, intarsjowanie i inkrustowanie, pozłotnictwo, prace tapicerskie, naprawa zegarów, dokumentacje konserwatorskie. ART-RENO zajmuje się także kompleksowym wyposażeniem wnętrz.

  informacja o ofercie

 5. 6. Galeria 32

  ul. Krakowskie Przedmieście 62 – Pałac Kazanowskich
  00-322 Warszawa

  telefon: +48 (22) 831 54 09
  email:

   

  Galeria 32 istnieje od 1992 roku i mieści się w historycznych wnętrzach Pałacu Kazanowskich przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Prowadzona przez historyków sztuki, specjalizuje się w wysokiej klasy obiektach rzemiosła artystycznego z XIX i XX wieku, w szczególności z epoki art déco. Jako jedyna w Polsce specjalizuje się także w kostiumologii sprzed 1945 roku. Do grona klientów należą, między innymi: Muzeum Narodowe w Krakowie, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Muzeum Historyczne m. st. Warszawy, Muzeum Mazowieckie w Płocku, Muzeum im. L. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce, Muzeum Lubelskie w Lublinie, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli oraz dekoratorzy wnętrz i kolekcjonerzy prywatni. W galerii można zasięgnąć porady rzeczoznawcy i biegłego sądowego w zakresie dawnego rzemiosła artystycznego. 
  Galeria otrzymała wyróżnienie w kategorii na najlepsze stoisko – sztuka dawna na Warszawskich Targach Sztuki w 2010 roku.

  informacja o ofercie

 6. 7. Galeria IZART

  13, rue du Port
  29-930 Pont-Aven

  telefon: 0 0 33 289 06 43 92
  email:
  www.galerie-izart.com

   

  Galeria IZART powstała w 2011 roku w Pont-Avenie w Bretanii. Celem galerii jest prezentacja najciekawszych zjawisk i osobowosci współczesnej sztuki europejskiej przełomu XX i XXI wieku.
  Galeria posiada w swojej kolekcji artystow regionu Bretanii zajmujących się zarówno sztuką realistyczną, jak i abstrakcyjną (B. Tremohars, JC. Faujour, JM. Mefort, A. Roussel, G. Le Guern, G. Boudier, P. Camus), kilku doskonałych malarzy i rzeźbiarzy krajowej i międzynarodowej sceny artystycznej (E. Cibot, J. Grisot, J. Cornu, J. Chevolleau, E. Bégarat, JY. Couliou, F. Toulemonde, M. Guével, Arno) i kilku artystów o bardzo nowoczesnym jezyku (A. Shahabuddin, A. Promeneur, JY. Gosti, J. Snitzer, X. Dumont, J. Cohen, K. Misra, Dinelli).

  informacja o ofercie

 7. 8. Art & Business

  ul. Taśmowa 7 B
  02-677, Warszawa

  tel. (22) 110 00 29, 513 009 042

  redakcja@artbiznes.pl

   

  „Art & Business” to najstarszy na rynku miesięcznik łączący tematykę artystyczną i biznesową, wydawany nieprzerwanie od 1989 roku. Magazyn stanowi źródło wiedzy o najważniejszych wydarzeniach ze świata sztuki i kultury, czołowych polskich i światowych twórcach, ale także o designie, architekturze i modzie.

   Początkowo wydawany był przez Wydawnictwo Dialog w formie dwumiesięcznika. Po przejściu magazynu w ręce Instytutu Promocji i Kultury w 1995 roku zaczął ukazywać się jako miesięcznik. W 2006 roku magazyn po raz kolejny zmienił wydawcę – został nim dom aukcyjny Rempex Sp. z o.o. Od 2010 roku właścicielem tytułu stała się spółka Art & Business Sp. z o.o., która w 2011 roku przekształciła się Art & Business Magazine S.A.

   Magazyn „Art & Business” dostarcza unikatowej wiedzy o najważniejszych polskich i zagranicznych wystawach oraz artystach, publikuje materiały z zakresu art bankingu, wealth management, zarządzania marką luksusową. Promocji aktualności ze świata sztuki służą także związane z tytułem portale: www.artbiznes.pl, www.sjaksztuka.pl oraz www.artifakt.pl. Każdy ma inną formułę i skierowany jest do innej grupy odbiorców, ale wszystkie mają charakter edukacyjny i stanowią alternatywę dla osób poszukujących najnowszych informacji z zakresu polskiego i światowego rynku sztuki oraz dóbr luksusowych.

   „Art & Business” angażuje się również w promocję młodych talentów w szeroko pojmowanej dziedzinie kultury i sztuki. Poprzez  kompleksowy serwis (e-wydanie, portale, wersja papierowa magazynu) oraz organizację wystaw i wydarzeń  kulturalnych, a także patronat nad tego rodzaju imprezami, „Art & Business” buduje wyjątkową społeczność osób, których łączy zamiłowanie do sztuki i dóbr luksusowych oraz potrzeba poszerzania wiedzy w tym zakresie.

   Od 2010 roku „Art & Business” przeszedł imponującą metamorfozę – zarówno pod względem wizualnym, jak i merytorycznym. Z pisma niszowego, czytanego wyłącznie przez środowisko kolekcjonerów sztuki, ludzi związanych z ASP, artystów, zmienił się w „Vogue’a” sztuki i biznesu. Zyskał nowych czytelników wśród liderów opinii publicznej, a także młodych ludzi ceniących sobie sztukę współczesną i dobry design. „Art & Business” to magazyn, w którym opisywane są historie marek luksusowych, sylwetki projektantów, przedstawicieli polskiej kultury, ludzi sztuki i biznesu. Owocem tych zmian jest przesunięcie „Art & Business” w kierunku segmentu luksusowych pism lifestylowych.

   Obecnie, jako jedyne pismo w Polsce, „Art & Business” publikuje comiesięczne notowania aukcyjne, a raz do roku rocznik aukcyjny, będący najważniejszym przewodnikiem po rynku sztuki w Polsce. 

  informacja o ofercie

 8. 9. ANDZELM GALLERY

  ul. Krakowskie Przedmieście 2
  20-002 Lublin

  telefon: +48 (81) 532 48 65; +48 601 30 50 03
  email:
  www.andzelmgallery.pl

   

  Galeria istnieje od 1989r w Lublinie .Profil galerii abstrakcja geometryczna, ekspresjonizm abstrakcyjny, sztuka konkretna. Wydaje książki o twórczości prezentowanych malarzy m.in. Stefana Gierowskiego, Jana Berdyszaka, Jerzego Kałuckiego, Koji Kamoji czy Wojciecha Fangora.
  W 2012 roku została wydana książka obszernie prezentująca twórczość Jerzego Grabowskiego z serii Artysta i Uniwersum autorstwa Sebastiana Dudzika.
  Galeria dodatkowo tworzy kolekcję sztuki współczesnej czołowych artystów polskich. 

  informacja o ofercie

 9. telefon: 602 216 097
  email:

  www.artemoderna.pl

   

  Galeria ArteModerna specjalizuje się w obrocie współczesnym malarstwem polskim. Jest wyłącznym reprezentantem jednego z najwybitniejszych przedstawicieli polskiej szkoły plakatu artystycznego Wiesława Wałkuskiego. 

  W ofercie Galerii ArteModerna znaleźć można prace takich klasyków, jak Jan Lebenstein, Jarosław  Modzelewski czy  Leon Tarasewicz. Galeria posiada również dzieła znanych i uznanych artystów młodszego pokolenia, jak Wilhelm Sasnal czy Marcin Maciejowski. Kupujący znajdzie tu także twórców tzw. Młodej Sztuki oraz Street Artu.

  Ofertę, wraz z fachową wiedzą o rynku sztuki, kierujemy zarówno do początkujących kolekcjonerów, jak i tych, którzy poszukują unikatowych oraz wyszukanych dzieł sztuki.

  Sztuka to nasza pasja. Dlatego każdy kolekcjoner jest dla nas ważny, a szczególnie jego zadowolenie z zakupu dzieła sztuki.

  Odrębną ofertę Galerii stanowi dorobek artystyczny Wiesława Wałkuskiego. Są to oryginalne projekty słynnych plakatów, czy luźnych prac malarskich, m.in. z cyklu „Pinokio”. Zamożniejszym klientom możemy zaproponować wybitne prace olejne na płótnie tego autora, tym z bardziej ograniczonym budżetem wspaniałe inkografie lub rysunki. Wszystkie prace charakteryzują się niebywałą szczegółowością oraz wysokim kunsztem artystycznym.

   Korzystając z okazji zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tworzeniu nowego rankingu polskich artystów współczesnych na stronie www.artfakt.pl.

  informacja o ofercie

 10. 11. Galeria SZKIELNIA

  Mozarta 3/627
  02-736 Warszawa

  Trans Light Sp. z o.o.

  telefon: +48 602 491 483
  email:

  www.artfusing.eu

   

  informacja o ofercie

 11. 12. Galeria Sztuki Współczesnej PLATON

  ul. Krupnicza 13
  50-075 Wrocław

  telefon: +48 (71) 797 02 50
  email:
  www.galeriaplaton.pl

  www.blog.galeriaplaton.pl  

   

  Galeria Sztuki Współczesnej PLATON mieści się w stylowej neogotyckiej kamienicy w centrum Wrocławia, gdzie na trzech piętrach prezentowany jest szeroki przekrój polskiej sztuki najnowszej – malarstwa, grafiki, rzeźby i fotografii. Oprócz wystaw czasowych, w galerii można podziwiać stałą kolekcję miedziorytów Eugeniusza Geta-Stankiewicza, oraz zbiór ponad czterystu prac, które dostępne są w galerii internetowej.

  informacja o ofercie

 12. 13 - 15. Dom Aukcyjny REMPEX

  ul. Karowa 31
  00-324 Warszawa

  telefon: +48 (22) 826 44 08
  email:

  www.rempex.com.pl

   

  Rempex Spółka z o. o. powstała w 1989 roku jako joint venture z udziałem kapitału zagranicznego (angielskiego). Aktualnie Spółka Rempex w całości należy do Marka Lengiewicza i jego syna Piotra Lengiewicza. Prowadzimy Domy Aukcyjne w Warszawie i Krakowie, sieć galerii dzieł sztuki i antyków, oraz hotel Harenda w Warszawie. Dom Aukcyjny Rempex działa od 1990 roku i przez ponad 20 lat działalności zorganizowaliśmy ponad 400 różnego rodzaju aukcji dzieł sztuki i antyków oraz wystaw, w tym wiele aukcji specjalistycznych. Współuczestniczyliśmy i pomagaliśmy w organizacji wielu aukcji charytatywnych. Prezesem Zarządu Rempexu jest Piotr Lengiewicz, a prezesem Rady Nadzorczej Marek Lengiewicz. Przez wiele lat siedzibą naszego Domu Aukcyjnego był Hotel Harenda, a od 2002 roku działamy w naszej obecnej siedzibie przy ul. Karowej 31.

  informacja o ofercie

 13. 16. ANTIK BAZAR Meble Antyczne E. i S. Wojtachnio

  ul. Ludna 9 (wejście od ul. Okrąg)
  00-413 Warszawa

  email:
  www.antik-bazar.pl

   

  Warszawska firma ANTIK BAZAR należy do Stowarzyszenia Antykwariuszy Polskich, a obrotem dziełami sztuki zajmuje się od roku 1968. W ofercie antykwariatu znajduje się imponujący wybór ponad 1 000 mebli i przedmiotów antycznych, od Baroku do lat 70. XX wieku. Antik Bazar wykonuje renowacje mebli w pełnym zakresie: stolarki, tapicerki, pozłotnictwa. Skupuje i przyjmuje w komis meble, niezależnie od stanu zachowania.

  informacja o ofercie

 14. 17. Galeria Grafiki i Plakatu s.c. Nina Rozwadowska, Andrzej Stroka

  ul. Hoża 40
  00 – 516 Warszawa

   pon-pt 11-18, sob 10-15.

  telefon: 22 621 40 77, 22 622 43 28
  email:

  www.galeriagrafikiiplakatu.pl

   

  Istnieje od 1976 roku. Początkowo jako Desa, od roku 1999 jako galeria prywatna. Właścicielami są Nina Rozwadowska – historyk sztuki, Andrzej Stroka – artysta malarz.
  Działania galerii wytycza od lat jasno określony profil. W kręgu jej zainteresowania znajduje się promocja i prezentacja artystów tworzących w technikach na papierze. W galerii znajdziemy zarówno polską grafikę warsztatową jak również użytkową, w tym bogaty zbiór polskiego plakatu współczesnego i archiwalnego. Profil promujący sztukę na papierze wzbogacony został również o fotografię (wystawa prac Tomasza Tomaszewskiego 05.2004).
  Galeria Grafiki i Plakatu jest organizatorem i współorganizatorem wystaw m.in. towarzyszących Międzynarodowemu Biennale Plakatu w Warszawie, wystaw indywidualnych w BWA na terenie całej Polski, wystaw objazdowych poświęconych polskiej grafice warsztatowej oraz plakatowi. Z jej inicjatywy odbywają się za granicą prezentacje wybranych zjawisk kultury polskiej. Należą do nich prezentacje polskiej szkoły plakatu. Galeria słynie z bogatej kolekcji polskiego plakatu współczesnego i archiwalnego. W jej zbiorach znajdują się tak cenne plakaty jak „Wozzeck” Jana Lenicy (1964r) czy,„Ostatni etap” Tadeusza Trepkowskiego (1948 r).
  Od 1976 r. galeria zorganizowała 120 wystaw indywidualnych, 40 tematycznych, kilkadziesiąt zbiorowych. W tym okresie przede wszystkim prezentowano prace znanych i wybitnych twórców. Wybór niekwestionowanych artystycznych indywidualności jest aktualną wizytówką galerii.
  Artyści na stałe współpracujący z galerią wywodzą się z trzech ośrodków akademickich. Są to: Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, oraz Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi. Galeria oferuje prace takich twórców jak: Henryk Tomaszewski, Jan Lenica, Jan Młodożeniec, Waldemar Świerzy, Erna Rosenstein, Franciszek Starowieyski, Teresa Pągowska, Tadeusz Dominik, Jan Tarasin, Jarosław Modzelewski, Edward Dwurnik.
  Galeria prowadzi działalność edytorską. W ciągu ostatnich lat Andrzej Stroka przygotował albumy poświecone twórczości Franciszka Starowieyskiego, Jana Młodożeńca, Waldemara Świerzego.
  Galeria oprócz działalności wystawienniczej i edytorskiej prowadzi działalność komercyjną. Wielu kolekcjonerów prywatnych oraz firm szukając ciekawych grafik, czy do swoich zbiorów, czy też do dekoracji biur odnajduje tu bogatą różnorodność prac, fachową poradę oraz, co nie mniej ważne, profesjonalną oprawę.
  Galeria proponuje usługę związaną z doborem, rozmieszczeniem i zainstalowaniem prac we wskazanym wnętrzu. Jako jedyna posiada własną pracownię ramiarską, na wysokim profesjonalnym poziomie, uwzględniając indywidualny gust oraz specyfikę oprawianej pracy.

  informacja o ofercie

 15.  

  Firma Kreft powstala w 1989 roku.Zajmuje się kupnem,sprzedażą i renowacją

  mebli antycznych i stylowych.Renowację przeprowadzają wyszkoleni pracownicy

  wywodzący się ze szkół rzemiosła artystycznego.Firma posiada w swoich

  magazynach meble ze wszystkich epok.

  Zapraszamy na naszą stronę internetową.

  informacja o ofercie

 16. 19. Galeria PIEKARY

  ul. Piekary 5
  61-823 Poznań

  telefon: +48 (61) 663 61 48; +48 600 887 050
  email:
  www.galeria-piekary.com.pl

   

  Galeria Piekary powstała w 2002 roku. Prowadzi ją Cezary Pieczyński.
  Galeria prezentuje przede wszystkim polską sztukę XX i XXI wieku ze szczególnym uwzględnieniem nurtów awangardowych. Obecnie jednym z najważniejszych zadań galerii jest prezentacja i promocja sztuki współczesnej. Istotnym obszarem zainteresowania galerii jest abstrakcja geometryczna, sztuka konceptualna, a także sztuka najnowsza, w tym również twórczość najmłodszego pokolenia artystów. Galeria zrealizowała do tej pory kilkadziesiąt ekspozycji indywidualnych, zbiorowych, a także wystaw kuratorskich, którym towarzyszyły publikacje w postaci katalogów i albumów poświęconych sztuce. Prezentowane były w niej zarówno prace artystów - klasyków polskiego malarstwa awangardowego XX wieku, jak i artystów współczesnych posługujących się w swoich pracach rozmaitymi technikami przekazu artystycznego takimi jak fotografia, video, performance, multimedia, instalacje. 

  informacja o ofercie

 17. 20. Fabryka Porcelany AS Ćmielów

  ul. Sandomierska 243
  27-440 Ćmielów

  telefon: +48 (15) 861 20 21; +48 (15) 861 53 12
  email:
  www.as.cmielow.com.pl

   

  informacja o ofercie

 18. 21. Van den Berg Galeria Sztuki

  Ul. Emilii Plater 12
  Warszawa

  Godziny otwarcia:

  Wtorek-piątek 11.30-19.00

  Sobota 12.00-15.00

  email:

  http://galeriaberg.com

   

  Van den Berg Galeria Sztuki prezentuje zarówno współczesną sztukę polską jak południowo-afrykańską, w swej ofercie sprzedaży ma także orginalne litografie Salvadora Dali i Henrego Moora. Właściel posiadający doświdczenie w prowadzeniu galerii również w RPA, promuje artystów których przekaz jest uniwersalny i wyrazisty dla każdego odbiorcy .Galeria ofereuje: malarstwo, grafikę, fotografie artystyczą oraz rzeźby, Na specjalne zamówienie równiez portrety i rzeźby w stylu klasycznym jak i nowoczesnym.

  informacja o ofercie

 19.  

  Galeria sztuki Le Marchand została stworzona, aby prezentować i popularyzować rysunek, grafikę oraz malarstwo sztalugowe profesjonalnych współczesnych artystów polskich. Twórcy dzieł znajdujących się w galerii Le Marchand to uznani artyści, których prace są obecne w wielu galeriach i zbiorach prywatnych w kraju i na świecie. Ponadto galeria prezentuje także prace autorów utalentowanych, którzy dopiero oczekują na uznanie. 

  informacja o ofercie

 20. telefon: +48 (22) 751 95 65; +48 508 176 900
  email:
  www.grafiteria.com.pl

   

  www.grafiteria.com.pl to nowoczesny serwis internetowy oferujący ciekawe, niebanalne i unikalne rozwiązania do dekoracji wnętrz: oryginalne stare grafiki, plakaty i akwarele oprawiane on-line w piękne, współczesne ramy. Łączymy tradycję z nowoczesnością, klasykę z awangardą. Dajemy mnóstwo dowodów na to, że plakat filmowy z lat 60. to doskonała dekoracja salonu czy przedpokoju, XIX-wieczna grafika idealnie pasuje do sypialni i kuchni, a biuro udekorowane rysunkami architektonicznymi sprzed 80 lat nabiera eleganckiego i dostojnego wyrazu. W ofercie posiadamy kilka tysięcy starych plakatów filmowych, teatralnych, turystycznych, propagandowych, sportowych, afiszy. Ogromny wybór grafik od XVI wieku do lat 70. XX wieku oraz rysunków i akwareli.
  Posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży antykwarycznej. Służymy radą i fachową pomocą przy doborze grafik do kolekcji, a także do wystroju wnętrz domów, mieszkań, hoteli i biur. 

  informacja o ofercie

 21. 24. Galeria Sztuki POD IGLICĄ

  ul. Wróblewskiego 2
  51-618 Wrocław

  telefon: +48 (71) 348 32 26; +48 602 222 825; +48 600 919 711
  email:
  www.podiglica.pl

   

  Galeria Sztuki POD IGLICĄ z Wrocławia rozpoczęła swoją działalność w marcu 2003 roku. Zajmuje się wyceną i obrotem dzieł sztuki oraz wystawiennictwem. Posiada wyjątkowe zbiory malarstwa, w szczególności wrocławskich artystów, zarówno dawnych jak i współczesnych. Są to obrazy takich twórców jak: Józef Hałas, Krzysztof Skarbek, Zdzisław Nitka, Witold Liszkowski czy Maciej Bartosik. W ofercie galerii znajduje się szeroki wybór rzeźb Stanisława Wysockiego, antyków, zabytkowych mebli i zegarów, obrazów i rzeźb z terenu Śląska oraz przedmiotów użytkowych.

  informacja o ofercie

 22. 25. Kurtiak i Ley Luksusowe Książki Artystyczne

  ul. Szczecińska 1
  75-120 Koszalin

  telefon: +48 (22) 100 62 12; +48 943 474 974; +48 500 295 588
  email:
  www.kurtiak-ley.pl

  http://www.kurtiak-ley.com

   

  Specjalnością naszego wydawnictwa są artystyczne wielojęzyczne książki bibliofilskie w limitowanych edycjach, drukowane na papierach czerpanych i artystycznych. Egzemplarze są ręcznie oprawiane w skóry i inne materiały szlachetne. Do najsłynniejszych edycji należą m.in. „Trylogia” H. Sienkiewicza, „ Pan Tadeusz” A. Mickiewicza. Kultowymi książkami stały się pachnące tomiki poetyckie M. Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej i H. Poświatowskiej, a ostatnio „Pamiętniki Adama i Ewy” M. Twaina w nowatorskiej, opatentowanej formie książki-obrazu. Dużym zainteresowaniem cieszą się też całe kolekcje i kompletne księgozbiory w skórze do bibliotek domowych.

  W ciągu ponad 23 lat istnienia zdobyliśmy za swoją działalność liczne nagrody m.in. Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich 2009, Lider Innowacji i Rozwoju 2011, Medal PTWK, Gifts of the Year 2010 i 2011, Produkt Roku 2011, Mikroprzedsiębiorca Roku 2012.

  Kancelaria Prezydenta RP, Premiera, Polska Rada Biznesu oraz firmy takie jak IBM, HP i wiele innych często kupują wydane przez nas książki jako wyjątkowe prezenty firmowe. Tak znakomite postaci jak Jan Paweł II, Benedykt XVI oraz przywódcy wielu krajów byli nimi obdarowywani.

  Dzia­ła­my w opar­ciu o prze­ko­na­nie, iż książ­ka ar­ty­stycz­na, bę­dąc przed­mio­tem z po­gra­ni­cza po­li­gra­fii i sztuk pla­stycz­nych, jest jed­no­cze­śnie płasz­czy­zną prze­ni­ka­nia się róż­nych kul­tur, tra­dy­cji i dzie­dzin sztu­ki. Wy­zna­je­my ide­ę, iż wy­daw­ca­-ar­ty­sta ma pra­wo do przed­sta­wie­nia wła­snej wi­zji wy­da­wa­ne­go tek­stu. Re­ali­zu­je to po­przez do­bór po­szcze­gól­nych ele­men­tów ma­te­rial­nych, z któ­rych two­rzy swo­je dzie­ło, po­cząw­szy od de­cy­zji o for­ma­cie, kształ­cie książki, po­przez wy­bór ro­dza­ju i ko­lo­rów uży­tych w wolumenie pa­pie­rów, tech­ni­ki dru­ku, ro­dza­ju ilu­stra­cji, a na­wet oso­by ilu­stra­to­ra, na oprawie koń­cząc. Po­wsta­łe dzie­ło ma cha­rak­ter in­dy­wi­du­al­ny i jest ro­dza­jem au­tor­skiej parafrazy powziętego tematu.

  Ponadto książ­ka bi­blio­fil­ska, wzbo­ga­co­na o ele­ment in­ter­pre­ta­cji li­te­rac­kiej, jest nie tyl­ko cie­szą­cym oko przedmiotem artystycznym, ale i świet­ną lek­tu­rą, o co dba­my szcze­gól­nie. Od­dzia­łu­je nie tyl­ko na zmysł es­te­tycz­ny od­bior­cy, ale tak­że daje mu przyjemność estetyczną i intelektualną.

  Koneserzy, bibliofile, miłośnicy sztuki kolekcjonują je, traktując unikaty jako doskonałą lokatę kapitału. Wiele z nich znalazło się w zbiorach najważniejszych bibliotek z całego świata.

   Nasze  książki pozwalają na codzienny kontakt z wielką myślą i prawdziwą sztuką, która z roku na rok zwiększa swoją wartość.

  informacja o ofercie

 23. 26. Wydawnictwo ARKADY

  ul. Dobra 28
  00-344 Warszawa

  telefon: +48 (22) 444 86 50; faks: +48 (22) 827 41 94
  email:
  www.arkady.eu

  Księgarnia wysyłkowa: tel. +48 (22) 444 86 97; sklep@arkady.info
  Księgarnia firmowa: tel. +48 (22) 444 86 61

   

  Wydawnictwo ARKADY obchodzi w tym roku jubileusz 55-lecia powstania firmy oraz 20-lecia przekształceń własnościowych. Specjalizuje się w popularno-naukowych, bogato ilustrowanych publikacjach, m.in. z dziedziny sztuki i architektury. Wydaje albumy, leksykony, podręczniki dla szkół wyższych, przewodniki dla hobbystów, książki dla dzieci i młodzieży. Wszystkie publikacje ze znakiem Arkad cechuje najwyższy poziom edytorski, dbałość o jakość materiału ilustracyjnego i rzetelność opracowania redakcyjnego. 
  ARKADY współpracują ze znakomitymi autorami i ilustratorami, dysponują obszernym archiwum fotograficznym, mają największe w Polsce doświadczenie w projektowaniu albumów z zakresu historii sztuki. 

  Firmę reprezentuje Prezes Zarządu - Dyrektor Janina Krysiak

  informacja o ofercie

 24. 27. ART|YKWARIAT

  ul. Paderewskiego 8 (Bazar Poznański)
  61-770 Poznań

  Galeria Sky Tower (poziom +1)
  ul. Powstańców  Śląskich  73-95
  53-332 Wrocław

  telefon: +48 (61) 855 10 16; faks: +48 (61) 853 11 88
  email:
  www.artykwariat.pl

   

  ART|YKWARIAT, znajdujący się w samym centrum Poznania, w historycznym budynku Bazaru, oferuje europejskie malarstwo i sztukę użytkową XIX i początku XX wieku. W swojej kolekcji posiada prace tak uznanych artystów jak Charles Leickert, Eugène Verboeckhoven, Narcisse Virgile Diaz de la Peña, Henryk Hayden czy Władysław Czachórski. Sztuka użytkowa to przede wszystkim porcelana Miśni, Rosenthala, Berlina, Sèvres i Limoges, srebra z Anglii, Francji, Niemiec i Polski oraz szkło z Francji i Bohemii. Zamiłowanie do sztuki tradycyjnej łączy się tutaj z nowoczesnym podejściem od jej upowszechniania i sprzedaży. Wiedza i doświadczenie zespołu zapewniają rzetelną obsługę oraz fachowe doradztwo inwestycyjne w oparciu o posiadane obiekty wysokiej klasy artystycznej. Doskonałą okazję do zgłębiania zagadnień zachodniego malarstwa i sztuki użytkowej stanowią cykliczne spotkania ze sztuką, art|lekcje dla młodzieży oraz wystawy tematyczne, którym towarzyszą katalogi. ART|YKWARIAT umożliwia codzienne obcowanie z pięknymi przedmiotami, pomaga w budowaniu kolekcji i wzbogacaniu tym samym skarbca rodzinnego.

  informacja o ofercie

 25. 28. DESA Biżuteria Sp. z o. o.

  ul. Nowy Świat 48
  00-363 Warszawa

  telefon: +48 (22) 826 44 66
  email:
  www.desabizuteria.pl

   

  DESA Biżuteria Sp. z o.o. znajduje się przy Nowym Świecie 48 i jest to galeria działająca od ponad pół wieku, wyspecjalizowana w wycenie i sprzedaży biżuterii dawnej. W naszej ofercie znajdą Państwo subtelne klejnoty począwszy od XIX-wiecznych po okres międzywojenny. Większość biżuterii pochodzi z Polski, Austro-Węgier i Rosji, jak również Francji, Włoch czy Anglii. Znajdą Państwo u nas piękne przykłady biżuterii dziewiętnastowiecznej: w stylu biedermeier, wiktoriańskiej, edwardiańskiej, secesyjnej oraz obecnie bardzo modne art déco. Można u nas nabyć pierścionki, kolczyki, wisiorki czy naszyjniki, a także bransolety, brosze, kamee. Dla Panów mamy bogatą ofertę starych zegarków dobrych firm, dewizek, sygnetów, szpilek czy spinek do mankietów. Unikatowość tego rodzaju biżuterii zapewnia jej wartość historyczna, indywidualny projekt i wykonanie – zwykle w jednym egzemplarzu, na ogół ręcznie, z wykorzystaniem różnorodnych technik jubilerskich i drogocennych kamieni szlachetnych.
  DESA Biżuteria to firma powiązana kapitałowo z DESĄ UNICUM – największą i najstarszą firmą w Polsce zajmującą się obrotem dziełami sztuki.

  informacja o ofercie

 26. 29. Galeria Sztuki Współczesnej ESTA

  ul. Raciborska 8
  44-101 Gliwice

  telefon: +48 (32) 231 31 68; +48 698 614 050; +48 501 584 136
  email:
  www.galeria-esta.pl

   

  Galeria Sztuki Współczesnej ESTA z Gliwic specjalizuje się w prezentacji osobowości artystycznych, wartościowych tendencji i kierunków w sztuce. W Galerii można zobaczyć prace artystów uznanych w świecie sztuki – uprawiających malarstwo, grafikę, rysunek, rzeźbę i fotografię oraz twórców nieznanych, zapomnianych, charakteryzujących się zmysłem i talentem artystycznym. Galeria prezentuje wybitnych polskich artystów współczesnych m.in.: Z. Beksińskiego, R. Bonczara, J. Dobkowskiego, S. Fijałkowskiego, J. Gaja, S. Gierowskiego, J. Karbowniczka, J. Lewczyńskiego, T. Łapińskiego, R. Maciuszkiewicza, F. Maśluszczaka, J. Nowosielskiego, R. Otrębę, J. Pamułę, P. Pierścińskiego, M. Sowińskiego, J. Tarasina, A. Urbanowicza, Z. Łagockiego. Reprezentuje również artystów zagranicznych: Guentera Grassa, Richarda Klanka, Tadeusza Łapińskiego i Jiříego Brázdę.

  informacja o ofercie

 27. 30. A. J. WYGANOWSCY

  ul. Ścienna 150, Bielawa
  05-520 Konstancin-Jeziorna

  email:
  www.wyganowski.com

   

  Firma Wyganowski Fine Jewelry została powołana przez Alicję i Jakuba Wyganowskich. Oboje są projektantami biżuterii, ale także projektują ceramikę - a dodatkową pasją i specjalnością Jakuba jest fotografia. Twierdzą, że powinnością artysty jest dbałość o wszystko to, co go otacza, a tym co robi powinien wyrażać siebie. Ich autorska biżuteria zdobyła wiele nagród i była wystawiana m.in. w nowojorkim Museum of Modern Art.

  informacja o ofercie

 28. 31. PANORAMA ART GALLERY – Anatol i Barbara Tyliszczakowie

  Panorama Art Gallery, Al. Witosa 31 / 122 ( róg Czerniakowskiej ), I piętro
  00-710 Warszawa

  godziny otwarcia : pon. - pt. 11.00 – 18.30
  sobota 12.00 – 16.00

  telefon: 22 640 11 44, 604 632 632
  email:

  www.panoramaart.pl

   

  Galeria istnieje od 1993 roku - za rok będzie obchodzić XX lecie.
  Rozpoczynała działalność od malarstwa polskiego wybitnych twórców
  różnych epok i szkół, rozszerzając stopniowo profil również o malarstwo obce
  oraz rzeźbę, aż wreszcie wprowadzając do oferty rzemiosło artystyczne
  w najlepszym wydaniu, łącznie z wyselekcjonowanymi i pieczołowicie
  odrestaurowanymi meblami.
  Aktualnie w ofercie obrazy malarzy polskich ze Szkoły Monachijskiej, Ecole
  de Paris, epoki Młodej Polski , reprezentanci nurtu malarstwa salonowego,
  w tym : Tade Makowski, Stanisław Wolski, Julian Fałat, Władysław Bakałowicz,
  Ludwik Gędłek, Zofia Stryjeńska , Aleksander Gierymski i wielu innych.
  Malarstwo, rzeźba, srebra, platery, porcelana, zegary, meble.

  informacja o ofercie

 29. 32. SPACE GALLERY

  ul. św. Marka 7
  31-012 Kraków

  telefon: +48 (12) 421 89 94, 432 29 21; +48 609 845 841
  email:
  www.spacegallery.com.pl

  faks: +48 (12) 421 89 94, 432 29 21

   

  Space Gallery jest jedną z najstarszych prywatnych galerii w Krakowie. Została założona w 1990 roku przez krakowską rzeźbiarkę Barbarę Zambrzycką-Śliwę jako Galeria Autorska w krakowskim Pałacu Kmitów przy ul. Floriańskiej 13. Od 1992 roku funkcjonuje jako Salon Sztuki Dawnej i Współczesnej. Dzięki zaangażowaniu się w życie artystyczne Krakowa pełni funkcję przestrzeni artystycznej: wystaw, spotkań, koncertów, wieczorów autorskich ze szczególnym uwzględnieniem środowiska krakowskiego. Prezentuje sztukę w całej różnorodności kierunków i tendencji artystycznych. Przy galerii działa atelier rzeźbiarskie. Od 2010 roku mieści się w pięknych, przestronnych wnętrzach kamienicy arystokracji polskiej przy ul. św. Marka 7, gdzie w pełni rozwija swoją dotychczasową działalność artystyczną i wystawienniczą.

  informacja o ofercie

 30. 32. Galeria AS

  ul. św. Marka 22
  31-020 Kraków

  telefon: +48 12 423 80 22; +48 605 433 411
  email:

   

  Fundacja ART & SPACE
  W 2010 r. Barbara Zambrzycka-Śliwa wraz z Anną Samek powołały Fundację ART & SPACE na rzecz sztuk pięknych, której
  celem jest rozwój kultury, edukacji i sztuki oraz upowszechnianie
  wiedzy o jej osiągnięciach w kraju i zagranicą. Od 2011 roku
  z inicjatywy Barbary Zambrzyckiej-Śliwy w ramach działalności
  Fundacji ART&SPACE przy współpracy Space Gallery powstała
  Galeria sztuki współczesnej AS. Galeria prowadzona przez
  młodego artystę Grzegorza Siembidę, stała się jednym z waż-
  niejszych miejsc na mapie artystycznego Krakowa. Licznymi
  wystawami, panelami dyskusyjnymi, warsztatami plastycznymi
  przyciąga nie tylko znawców sztuki: artystów i kuratorów, ale
  przede wszystkim miłośników sztuki, którzy pragną poznać
  najnowsze zjawiska mające miejsce we współczesnym świecie
  sztuki. Od 2011 roku Galeria AS zrealizowała ponad 15 wystaw
  sztuki współczesnej, prezentując tym samym najciekawsze
  postawy artystyczne z kraju i z zagranicy.

  informacja o ofercie

 31. 33. Galeria OLIMPUS

  Aleja Kościuszki 24
  90-416 Łódź

  telefon: +48 607 31 43 45; +48 606 31 04 77
  email:
  www.galeria-olimpus.pl

   

  Łódzka Galeria Olimpus istnieje od 1993 roku i prezentuje prace tzw. klasyków malarstwa i fotografii XX wieku, Henryka Stażewskiego, Jerzego Nowosielskiego, Jana Tarasina, Stefana Gierowskiego, Bronisława Schlabsa, Jerzego Lewczyńskiego, ze szczególnym uwzględnieniem łódzkiego środowiska artystycznego (Stanisław Fijałkowski, Ireneusz Pierzgalski, Józef Robakowski). Olimpus do współpracy zaprasza również młodych artystów (Laura Pawela, Paweł Hajncel) i fotografików (Wiesław Barszczak), organizuje wystawy, spotkania i koncerty. Galeria zwyciężyła w konkursie na najlepsze stoisko sztuki współczesnej w 2009 roku.

  informacja o ofercie

 32. 34. Antiquariat KRAK Stanisław Szymczyk, Ewa Ostrowska

  Gröningerstr. 50/1
  71-254 Ditzingen, Niemcy

  telefon: +49 (71 56) 3 28 46; faks: +49 (71 56) 3 29 59; de: (+49) 162 931 28 71; pl: +48 602 843 725
  email: ,
  www.antiquariat-krak.com.pl

   

  Najstarsze drzeworytnicze widoki Krakowa, Wrocławia, Nysy z „Kroniki Świata" H. Schedla 1493, najpiękniejsze widoki Krakowa pochodzące z pierwszej światowej „encyklopedii" widoków miast „Civitates Orbis Terrarum" 1617 r. Brauna i Hogenberga. Najstarsze mapy Polski, Orteliusa (wydawcy pierwszego, nowożytnego atlasu), dwie, najbardziej dekoracyjne mapy Polski Hondiusa i Speeda, mapy de Fera, Danckertsa, Jansoniusa, Jaillota, Sansona, Homanna i innych, widoki wielu miast Polski i Rzeczpospolitej oraz atlas 50 map Johanna B. Homanna „Atlas Novum, Terrarum Orbis Imperia..." , to niezwykle bogata i róznorodna oferta Antiquariatu KKRAK.

  informacja o ofercie

 33. 35. Galeria Wieża Sztuki

  ul. Wojska Polskiego 103
  25-201 Kielce

  telefon: +48 (41) 362 14 77; +48 601 794 233
  email:
  www.arkadiuszlatos.pl

  Wacław Jagielski
  ul. Szkolna 14, 33-300 Nowy Sącz
  tel.: +48 (18) 441 66 88; +48 608 534 609
  waclaw@jagielski.mnet.pl
  www.jagielski.art.pl

   

  Galeria Wieża Sztuki w Kielcach mieści się w centrum miasta. Powstała 16 kwietnia 2011 r. i choć jest młodą galerią – działa bardzo prężnie. Ma już w swoim dorobku osiemnaście wystaw indywidualnych podczas których prezentowała malarstwo, grafikę, rysunek, rzeźbę oraz biżuterię artystyczną. Jest to jedyna galeria niezależna w Kielcach, która została stworzona z myślą o artystach pracujących i tworzących w regionie południowej Polski. Galerię prowadzi Arkadiusz Latos – artysta rzeźbiarz.
  Podczas targów galeria zaprezentuje rzeźby Arkadiusza Latosa i prace Wacława Jagielskiego – artysty malarza, konserwatora zabytków, członka ZPAP i Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Wacław Jagielski brał udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Jest laureatem Ogólnopolskich i Międzynarodowych Biennale Pasteli, a także innych. Pracuje w technice rysunku, malarstwa olejnego i własnej.

  informacja o ofercie

 34. 36. Sopocki Dom Aukcyjny

  ul. Bohaterów Monte Cassino 43
  81-768 Sopot

  telefon: +48 (58) 551 22 89
  email:
  www.sda.pl

   

  Sopocki Dom Aukcyjny to firma wzorowana w swej koncepcji na tradycji najlepszych domów aukcyjnych. Jako jedna z nielicznych w Polsce zajmuje się wszystkimi działami kolekcjonerstwa: sztuką, rzemiosłem artystycznym, pocztówkami, filatelistyką, numizmatyką, falerystyką. We wszystkich salonach antykwarycznych, oprócz wyboru obrazów wybitnych malarzy, grafik, sreber, porcelany, biżuterii i mebli proponujemy rarytasy dla kolekcjonerów znaczków, pocztówek, monet, medali i odznaczeń. Od kilku lat prowadzimy Aukcje Młodej Sztuki promując prace najbardziej uzdolnionych absolwentów szkół artystycznych.
  Siedziby Sopockiego Domu Aukcyjnego mieszczą się w prestiżowych miastach kraju przy ich głównych ulicach:
  Sopot – ul. Bohaterów Monte Cassino 43
  Gdańsk – ul. Długa 67/68
  Kraków – Rynek Główny 45
  Warszawa – ul. Nowy Świat 54/56

  informacja o ofercie

 35. 37. Galeria BERŻERA

  Al. Komisji Edukacji Narodowej 97
  02-777 Warszawa

  telefon: +48 (22) 644 30 82
  email:
  www.galeriaberzera.pl

   

  Warszawska Galeria BERŻERA powstała z pasji właścicielki do antyków. Prowadzi sprzedaż oryginalnych obiektów sztuki i rzemiosła dawnego oraz doradza w ich wyborze. Od 2005 roku należy do Stowarzyszenia Antykwariuszy Polskich (SAP) i Międzynarodowej Unii Antykwarycznej (CINOA) – organizacji skupiających marszandów.

  informacja o ofercie

 36. 38. Galeria ADI ART

  ul. Piotrkowska 60
  90-105 Łódź

  telefon: +48 (42) 636 80 55
  email:
  www.adi-art.com

   

  Galeria Adi Art swoją działalność rozpoczęła w 1992 roku. Do tej pory zorganizowała prawie 250 wystaw, koncertów i innych imprez. Obecnie jest jedynym miejscem w Łodzi, gdzie dwa razy w miesiącu odbywają się cykliczne prezentacje sztuki.

  Eksponujemy prace współczesnych artystów polskich i zagranicznych, organizujemy spotkania z twórcami oraz wykłady i pokazy multimedialne. Współpracujemy na stałe z artystami z Włoch (m.in. Vico Calabro), Wielkiej Brytanii (Jassen Popp, Mańka Dowling, Sławomir Blatton), USA (George Grochocki, Iwona Jankowski), Szwecji (Heikki Haapanen), Ukrainy (Iwan Kulik, Gennadiy Pisarev), Meksyku (Hugo Arquimedes), których prace oferujemy po bardzo atrakcyjnych cenach. Adi Art od lat prezentuje zarówno dzieła znanych i uznanych polskich twórców (m.in. Wiesława Garbolińskiego, Stanisława Fijałkowskiego, Henryka Płóciennika, Rosława Szaybo, Bronisława Chromego, Pawła Jocza, Franciszka Starowieyskiego), jak i twórców początkujących, m.in. laureatów Konkursu im. W. Strzemińskiego (ostatnio – Małgorzaty Sulewskiej).

  Na Warszawskich Targach Sztuki prezentujemy prace Małgorzaty Antoszewskiej-Monety, Katarzyny Bułki-Matłacz, Marty i Rafała Frankiewiczów, Maliny Kokoszczyńskiej, Adama Łożykowskiego, Elżbiety Olszewskiej, Weroniki Pawłowskiej, Piotra Tymochowicza i Elżbiety Zdyb.

  informacja o ofercie

 37. 39. GALERIA 8PLUS

  ul. Sapieżyńska 8
  00-215 Warszawa

  telefon: +48 500 005 014
  email:
  www.osiemplus.pl

   

  Galeria 8PLUS działa od 2005 roku. Prezentuje prace zarówno młodych jak i uznanych twórców współczesnej sztuki polskiej, takich jak:  Cyprian Biełaniec, Bronisław Chromy, Jerzy Grochocki, Róża Kordos, Iwan Kulik, Józef Panfil czy Henryk Płóciennik. W ofercie galerii znajduje się głównie malarstwo sztalugowe, grafika i rzeźba, ale także ceramika artystyczna, fotografia i sztuka użytkowa. Galeria współpracuje z artystami z zagranicy, co umożliwia realizację wspólnych projektów zagranicznych i wystaw poplenerowych.  

  informacja o ofercie

 38. 39. ArtPeron

  ul. Jagmina 18
  03-125 Warszawa

  telefon: +48 505 450 446
  email:
  www.artperon.com

   

  ArtPeron jest nową inicjatywą na rynku sztuki. Powstaliśmy w 2012 roku aby wspierać wybranych artystów młodego pokolenia poprzez współpracę na płaszczyźnie twórczej oraz komercyjnej. Naszym celem jest by promowani przez nas artyści zyskiwali na uznaniu koneserów jak i entuzjastów sztuki w kraju i poza jego granicami. Kładziemy także nacisk na rozwój talentu współpracujących z nami twórców. Podczas tegorocznej edycji Warszawskich Targów Sztuki zaprezentujemy malarstwo Marty Julii Piórko oraz Kuby Janysta we współpracy z Galerią 8PLUS. 

  informacja o ofercie

 39. 40. Galeria BRAMA

  ul. Krótka 1-3
  44-100 Gliwice

  telefon: +48 (32) 231 03 64
  email:

   

  Galeria Brama zainaugurowała działalność 17.01.1992 roku wystawą grafiki i rysunku Ewy Zawadzkiej.

  Od tamtego czasu  zdobyła sobie uznanie zarówno wśród współpracujących artystów, jak i grona stałych klientów, a także wpisała się trwale w krajobraz kulturalny Górnego Śląska. Galeria działa nieprzerwanie od 20 lat, co chyba najlepiej oddaje jej pozycję na rynku lokalnym i ogólnopolskim. Konsekwentnie realizowany autorski program prezentacji sztuki pozwolił w tym czasie zapoznać publiczność z pracami artystów, którzy posiadają ważny dorobek oraz ustalony, wysoki status w polskim życiu artystyczno - wystawienniczym.

  Odbyło się tutaj ponad sześćdziesiąt wernisaży wystaw malarstwa, grafiki, rysunku, rzeźby czy instalacji, w tym również wystawy towarzyszące Triennale Grafiki Polskiej oraz prezentacje działań parateatralnych.

  Z galerią związana jest czołówka polskiej grafiki oraz inni artyści, reprezentujący różne nurty i różne pokolenia. 

  informacja o ofercie

 40.  

  Czy ODKRYCIE jest dzisiaj możliwe?
  Jak można wniknąć w świat obrazu?
  Czym jest aktywne patrzenie?
  To jedne z najważniejszych pytań, jakie towarzyszą twórczości Marcina Kowalika.

  ARTsupport przygotowało obszerną, monograficzną ekspozycję malarstwa Marcina Kowalika.
  Jego prace są bardzo atrakcyjne wizualnie, lecz równie ważne jest to, że w klarowny sposób odkrywają przed widzem teorię malarstwa jako takiego. Artysta podjął się bowiem trudnego zadania analizy procesów budowania oraz odbioru obrazu. Z troską o widza, dzieli się na płótnie swoimi odkryciami.

   Przed uczestnikami Targów odkrywa jeszcze więcej - pokazuje, jak tworzy w zaaranżowanej na potrzeby wydarzenia pracowni.

   Prezentowane będą prace cykli: Nieznane Królestwo (2009, Kraków Muzeum Narodowe), Back to Basics (2010), Faza Lustra (2011), jaki i najnowsze.

   Zapraszamy do odkrycia Marcina Kowalika dla siebie.


  informacja o ofercie

 41. telefon: 42 6300256
  email:

  mobil:600403362

  mobil:602364362

   

    Nasza galeria to typowa firma rodzinna którą założył w 1992 roku nasz  tata Konrad Ber . Cztery lata temu przejeliśmy wraz z bratem prowadzenie firmy i staramy się utrzymywać dawny poziom galerii . Specjalizujemy się główmie w handlu rzemiosłem artystycznym ( srebra , porcelana , biżuteria , broń dawna , meble , platery itp ) . Szczególne miejsce w naszym sklepie zajmują  zegary , zwłaszcza te bardzo stare i związane z  ziemiami polskimi. Zapraszamy do współpracy kolekcjonerów , muzea oraz wszystkich Państwa kochających rzeczy piękne i unikatowe.

   

  informacja o ofercie

 42. www.galeriasd.pl

  Witosa 31/48 – SD Panorama
  00-710 Warszawa (CH Panorama)
  Wołoska 12/236 – SD Mokotów
  02-675 Warszawa (Galeria Mokotów); tel./faks: +48 (22) 541 32 42; e-mail: mokotow@galeriasd.pl
  St. Kostki Potockiego 22 – SD Wilanów
  02-958 Warszawa; tel.: +48 783 407 779; e-mail: wilanow@galeriasd.pl

   

  Galeria SD powstała w Warszawie w 1993 roku. Właścicielami SD są: Elżbieta Sawczuk, Maria Dziopak i Mariusz Dziopak. Galeria prezentuje i promuje przede wszystkim polską sztukę współczesną (XX i XXI wieku) – malarstwo, grafikę, rysunek i rzeźbę wielu uznanych artystów. W ofercie galerii m.in. prace Karola Bąka, Zdzisława Beksińskiego, Jerzego Dudy-Gracza, Marii Dziopak, Beaty Jurkowskiej-Blaschek, Marcina Kołpanowicza, Henryka Laskowskiego, Jacka Lipowczana, Maksymiliana Novák-Zemplińskiego, Witolda Pałki, Ewy Pello, Tomasza Sętowskiego, Józefa Wilkonia. 
  Na tegorocznych Warszawskich Targach Sztuki Galeria SD będzie prezentować malarstwo jednego artysty - Maksymiliana Novaka-Zemplińskiego.

  informacja o ofercie

 43. 44. Galeria Apteka Sztuki

  Al. Wyzwolenia 3/5
  00-572 Warszawa

  telefon: +48 (22) 622 04 21; +48 (22) 696 64 84
  email:
  www.aptekasztuki.eu

   

  Apteka Sztuki jest niezależną instytucją kultury prezentującą i promującą artystów młodego pokolenia, działających w obszarze różnych gatunków sztuki (malarstwo, rzeźba, instalacja, video, performence). Celem galerii jest inicjowanie niekonwencjonalnych przedsięwzięć artystycznych i ekspozycyjnych, wspieranie debiutantów, odkrywanie i promocja najbardziej intrygujących postaw artystycznych, a także ukazywanie dynamiki współczesnej sceny artystycznej. Galeria realizuje również projekty w przestrzeni publicznej, przedsięwzięcia kulturalno – społeczne. Jednym z istotnych aspektów działalności Apteki Sztuki jest prezentacja i promocja artystów nieprofesjonalnych. Działając poza utartymi schematami nasi kuratorzy unikają tematycznej czy formalnej konwencji. Istotą ich działań jest spontaniczność, eksperymentalność, szczerość i brak rutyny.
  Galeria działa od 2008 roku. Zaprezentowała XXXIV wystaw w których wzięło udział ponad 60 artystów. Na wystawach indywidualnych prezentowane były prace między innymi: Macieja Pisuka, Agaty Pierzchanowskiej, Roberta Jaworskiego, Piotra Młodożeńca, Pawła Szanajcy, Patrycji Dołowy, Mechthild Kalisky, Elizabeth Moritz, Tomasza Milanowskiego, Arkadiusza Ruchomskiego, Gamida Ibadullayeva, Tadeusza Głowali.

  informacja o ofercie

 44. 45. ArtTu Galeria Sztuk Pięknych

  ul. Bociania 28
  02-807 Warszawa

  telefon: +48 (22) 498 76 32; +48 606 613 435, +48 515 333 906
  email:
  www.arttu.waw.pl

   

  Galeria ArTtu powstała w roku 2008. Nadrzędną ideą przyświecającą powołaniu galerii ArTtu było stworzenie zielonego światła artystom polskim i ukraińskim w celu zaistnienia ich sztuki na rynku europejskim. Galeria włączyła się w nurt kultury europejskiej poprzez uczestnictwo w wystawach międzynarodowych i targach sztuki. Współpracujemy z kolekcjonerami i galeriami europejskimi, muzeami, dokumentalistami, architektami wnętrz, dekoratorami oraz innymi uczestnikami międzynarodowego rynku sztuki. Galeria stawia na talent i jakość wystawianych dzieł. 
  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów galeria otworzyła własny profesjonalny punkt oprawy dzieł sztuki Blue-S z bogatym wyborem ram, internetowy magazyn kulturalny ArtTu Magazine oraz internetową platformę sprzedaży obrazów ishop4art. ArTtu Galeria Sztuk Pięknych pozostaje do Państwa dyspozycji również w zakresie konserwacji dzieł sztuki i doradztwa.

  informacja o ofercie

 45. 46. Galeria CZAS

  ul. Bema 1A
  42-952 Będzin

  email:
  www.galeriaczas.pl

   

  Galeria CZAS zajmuje się sztuką warsztatową XX wieku (zarówno przedstawiającą jak i abstrakcyjną) oraz tworzoną obecnie. Prezentuje malarstwo, grafikę i fotografię artystów aktualnie tworzących – znanych malarzy i grafików średniego pokolenia środowiska katowickiego i krakowskiego – pomijanych w wystawach muzealnych, nieco zapomnianych, a jednocześnie ważnych artystów nieżyjących już m.in. Wacława Taranczewskiego, Leopolda Lewickiego, Stanisława Wójtowicza, Romana Sielskiego, Mariana Maliny, Zdzisława Stanka i młodych, wyróżniających się autorów, nagradzanych w ogólnopolskich i zagranicznych konkursach, posiadających w swym dorobku ciekawe prezentacje w ramach wystaw indywidualnych i zbiorowych (m.in. Ewa Sycha, Andrzej Tobis, Elżbieta Kozera, Aleksander Kozera, Jakub Adamek, Kacper Bożek, Tomasz Daniec, Sławomir Rumiak, Małgorzata Niespodziewana, Maciej Nawrot, Dominika Kowynia, Piotr Kossakowski, Sylwia Woźniczka, Agnieszka Florczyk).

  informacja o ofercie

 46. 47. Antykwariat Piotruś Pan

  ul.3 Maja 91a
  05-080 Mościska

  telefon: 503137921

   

  Antykwariat Piotruś Pan to niewielka firma rodzinna zajmująca się sprzedażą i skupem książek o różnorodnej tematyce, zarówno współczesnych jak i przedwojennych.

  informacja o ofercie

 47. telefon: +48 (22) 615 58 03; +48 602 235 835
  email:
  www.algrafia.pl

   

  Autorska pracownia grafiki warsztatowej Wojciecha Rogosza – absolwenta Wydziału Fotografii i Informacji Obrazowej Uniwersytetu Warszawskiego (w tym rok zajęć na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni prof. Owidzkiego). Fotografią i grafiką pasjonuje się od dziecka, pobierając pierwsze lekcje od rodzinnych profesjonalistów. Jego prace publikowane były w Niemczech, Francji, Anglii, Hiszpanii, USA i Kanadzie. W Polsce wykonywał prace do albumów o Lwowie, Warszawie, kulturze żydowskiej, malarstwie polskim (w szczególności Henryku Siemiradzkim, Jacku Malczewskim, Józefie Brandtcie). Jako jeden z nielicznych polskich fotografików wykonywał zdjęcia do polsko-hiszpańskiej edycji 12 tomowej Sztuki Świata. W swych graficznych fascynacjach opiera się wyłącznie na własnych kompozycjach fotograficznych. Z algrafią po raz pierwszy zetknął się w trakcie pracy w Pracowniach Konserwacji Zabytków w W-wie ponad 15 lat temu. Ta odsunięta w zapomnienie technika graficzna spełnia wszystkie jego warsztatowe oczekiwania. Jest idealnym tworzywem, które może formować kolorystycznie w indywidualny sposób, dopasowując się do nastroju i klimatu każdej grafiki.

  informacja o ofercie

 48. 49. Dom Aukcyjny ABBEY HOUSE Spółka Akcyjna

  Al. Jana Pawła II 29
  00-867 Warszawa

  telefon: +48 (22) 653 67 30
  email:

  www.abbeyhouse.pl

   

  Dom Aukcyjny Abbey House S.A. (DAAH S.A.) stanowi płaszczyznę dialogu pomiędzy sztuką a biznesem. Został założony w 2010 roku z myślą o inwestorach szukających nowych form lokowania kapitału oraz artystach pragnących zapewnić swojej działalności promocję na rynku polskim i zagranicznym. Przeszczepia na rodzimy grunt standardy nowoczesnego mecenatu artystycznego, łącząc działalność edukacyjną z systemem stypendialnym dla malarzy. Stawia zarówno na twórców uznanych, jak i młodych, dobrze zapowiadających się artystów, kierując się głosem rady ekspertów złożonej z polskich i zagranicznych specjalistów. Obecnie reprezentuje dziesięciu artystów: Agatę Kleczkowską, Annę Szprynger, Jakuba Słomkowskiego, Macieja Wieczerzaka, Agnieszkę Sandomierz, Szymona Ziarka, Stanisława Młodożeńca, Andrzeja Cisowskiego, Janusza Kotlewskiego i Szymona Artura Urbańskiego. Dąży do poszerzenia działalności wystawienniczej - oprócz wystaw krajowych organizuje także ekspozycje zagraniczne (wystawa „Wizje pejzażu” w Sankt Petersburgu), stając się oknem na świat polskiej sztuki. 

  informacja o ofercie

 49. 50. Galeria Malarze Podlasia

  ul. Piastowska 23/4
  15-207 Białystok

  email:
  www.malarze-podlasia.pl

   

  Okręg Warszawski Związku Polskich Artystów Plastyków 
  Klub „Malarze Podlasia” Białystok
  Klub zrzeszający artystów zamieszkujących Podlasie oraz twórców z Polski i Europy zafascynowanych urokami tego regionu.

  Więcej informacji www.malarze-podlasia.pl.

  Twórcy wystawiający na X WTS: Krzysztof Koniczek, Stefan Rybi i Eugeniusz Wiszniewski.

  informacja o ofercie

 50. telefon: +48 (12) 422 03 94
  email:
  www.artemis.art.pl

   

  W krakowskiej Galerii ARTEMIS, działającej od 1994 roku, można zobaczyć reprezentatywny przegląd współczesnej polskiej sztuki uznanych twórców (malarstwo, grafika, rysunek, rzeźba i fotografia) i niedawnych absolwentów Akademii. Artyści współpracujący z galerią zajmują znaczące miejsca w rankingu polskich artystów współczesnych Kompas Sztuki publikowanym przez Rzeczpospolitą. Wiele wystaw zorganizowanych przez Galerię zyskało miano wydarzeń kulturalnych, np. wystawy Tadeusza Dominika, Anny Güntner, Ewy Kuryluk, Janiny Kraupe, Jerzego Panka, Franciszka Starowieyskiego, Stasysa czy wyróżniona nagrodą Witolda Wojtkiewicza prezentacja malarstwa Eugeniusza Muchy. Publikacje towarzyszące wystawom są wyróżniane w konkursie Najpiękniejsze Książki Roku. ARTEMIS towarzyszy wielkim imprezom w Krakowie, specjalne wystawy odbywają się przy okazji Międzynarodowego Triennale Grafiki i Festiwalu Kultury Żydowskiej.

  informacja o ofercie

 51. 52. Galeria HORTAR

  ul. Legionów 32
  33-100 Tarnów

  telefon: +48 (14) 621 59 20
  email:
  www.hortar.com.pl

   

  Galeria HORTAR z Tarnowa zajmuje się głównie sztuką współczesną, istnieje od 2004 roku. Od tego czasu w salach wystawowych odbyło się kilkadziesiąt wystaw (malarstwa, grafiki, rzeźby, plakatu, ikon). Artyści pokazujący w galerii swoje prace to m.in.:  St. Baj, J. Joniak, T. Wallis-Joniak, St. Rodziński, J. Nowosielski, Fr. Maśluszczak, T. Boruta, P. Taranczewski, M. Sapetto, L. Misiak, J. Rykała, K. Bereźnicki, K. Skórczewski, St. Wysocki.

  informacja o ofercie

 52. 53. RYNEK SZTUKI

  ul. Wschodnia 69
  90-266 Łódź

  telefon: + 48 (42) 630 47 79
  email:
  www.ryneksztuki.lodz.pl

   

  Rynek Sztuki jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością założoną w Łodzi w 1991. Firma prowadzi handel dziełami sztuki poprzez dom aukcyjny i galerie, w których organizowane są wystawy czasowe. Rynek Sztuki handluje obrazami, grafikami, rzeźbami, fotografiami i rzemiosłem artystycznym. Oferuje sztukę dawną i współczesną. Od roku 2006 Rynek Sztuki realizuje pionierski w Polsce program promowania twórczości młodych, przede wszystkim łódzkich artystów sprzedając ich dzieła poprzez Aukcje Promocyjne, Galerię Młodych Talentów i Internetową Galerię Młodych Talentów.

  informacja o ofercie

 53. 54. Galeria Sztuki SOCATO

  ul. Oławska 21/7
  50-123 Wrocław

  otwarta:
  czw-piąt.   w godz. 12-18
  sobota      w godz. 12-16

  oraz w innych godzinach, po uprzednim umówieniu się.

  telefon: 71 794 83 57
  email:

  www.socato.pl

   

  Galeria Sztuki SOCATO we Wrocławiu powstała w 2008 r. z inicjatywy prawników Zofii i Rafała Olesińskich oraz Karoliny Jaklewicz - absolwentki Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, obecnie asystentki w Zakładzie Rysunku, Malarstwa i Rzeźby Wydziału Architektury Politechniki  Wrocławskiej. 

   Przez pierwsze lata działalności Galeria prezentowała sztukę w wybranych miejscach Wrocławia, a od października 2010 r. zaprasza do stałej siedziby blisko wrocławskiego Rynku, w kamienicy na ul. Oławskiej 21/7.

   SOCATO konsekwentnie promuje sztukę współczesną odporną na chwilowe trendy – specjalizuje się w malarstwie, robiąc wyjątek dla rysunku. Wspiera artystów, którzy rezygnują z szybkich i łatwych efektów na rzecz refleksji i długiego procesu pracy nad obrazem, tworzących malarstwo nazwane przez kuratorkę Galerii "malarstwem unplugged". 

   Malarstwo unplugged to specjalność wrocławskiego środowiska artystycznego wywodzącego się z kręgu pracowni prof. Stanisława Kortyki. Dziś tę nieśpieszną sztukę tworzą m.in. reprezentowani przez SOCATO: Wojciech Lupa, Łukasz Huculak, Karolina Jaklewicz, Joanna Pałys, Daniel Krysta czy Jarosław Grulkowski. Jest to malarstwo autonomiczne, niezależne, ale zwrócone twarzą do odbiorców. Może nie rzuca się w oczy, nie atakuje feerią barw, ale zdecydowanie zyskuje na bliższym poznaniu.

   Najmłodsze pokolenie po wrocławskiej ASP w SOCATO reprezentują Beata Rojek i Seweryn Jański a ośrodki pozawrocławskie Maria Kiesner z Warszawy  i Monika Smyła z Krakowa.

   Galeria zorganizowała już kilkanaście wystaw zasilając kulturalny krwioobieg Wrocławia. Stawiając sobie za cel promowanie sztuki w szerokich kręgach, SOCATO przykłada szczególną wagę do oryginalnej oprawy wernisaży, na których publiczność poznaje ciekawe zagadnienia ze świata sztuki i artystów lub może posłuchać charyzmatycznych muzyków.

   Od 2011 r. SOCATO organizuje coroczny, ogólnopolski konkurs dla absolwentów malarstwa wyższych uczelni - Przegląd Młodej Sztuki „Świeża krew”, będący okazją do poznania wschodzących nazwisk i przekonania się, jak różnorodna może być sztuka jednego pokolenia.

   Podczas X Warszawskich Targów Sztuki zaprezentowane zostaną prace trzech artystów

  informacja o ofercie

 54. 55. Galeria PIONOVA

  ul. Olejarna 2
  80-843 Gdańsk - Stare Miasto

  telefon: 504 223 360

  www.PIONOVA.net

   

  Powstała w 2007 r. Galeria Pionova znajduje się w centrum Gdańska na Starym Mieście.
  Od tego czasu w Pionovej odbyło się ponad pięćdziesiąt wydarzeń, obok wystaw pojawiły się koncerty, przedstawienia grup artystycznych, pokazy filmowe, warsztaty edukacyjne i wiele innych działań artystycznych. W przestrzeni Galerii od 2008 r. realizowany jest Międzynarodowy Festiwal Fotografii – Transfotografia. Ponadto Pionova użycza miejsca
  do prezentacji prac dyplomowych najzdolniejszych studentów Akademii Sztuk Pięknych
  w Gdańsku. Bogaty program i oferta Galerii Pionova stanowią trzon wyjątkowego miejsca kultury, jakie udało się stworzyć bez finansowania ze środków publicznych.
  Jej pozycja wśród znanych i cenionych galerii trójmiejskich jest mocno ugruntowana.
  W skład artystów Galerii wchodzi dwadzieścia nazwisk uznanych polskich twórców.
  Odbiorca dokonując wyboru kupowanego dzieła we współpracy z nami posiada pełną satysfakcję i gwarancję, ponieważ dobór artystów podyktowany jest jakością ich prac oraz rosnącym potencjałem na rynku dzieł sztuki. W celu dokładnego prześledzenia oferty, zapraszamy na naszą stronę internetową: www.pionova.net.

  Artyści:
  Jarosław Bauć, Anna Brudzińska, Henryk Cześnik, Józef Czerniawski, Władysław Jackiewicz, Grażyna Kręczkowska, Henryk Lula, Włodzimierz Łajming, Marek Model, Zdzisław Nitka, Grzegorz Radecki, Marek Radke, Tomasz Radziewicz, Krzysztof Skarbek, Małgorzata Wiśniewska.  Obok artystów związanych z Galerią, w Pionovej są również inni utalentowani młodzi twórcy, z którymi nawiązaliśmy stały kontakt.

  informacja o ofercie

 55. 56. ARCHE Galeria Sztuki

  ul. Narcyzowa11
  42-256 Olsztyn k. Częstochowy

  telefon: +48 (34) 328 63 15; +48 604 992 184
  email:
  www.galeria-arche-art.pl

   

  Galeria ARCHE powstała w 2008 roku w Olsztynie. W galerii prezentowana jest stała wystawa prac Krystyny Szwajkowskiej: grafik wykonanych w technice litografii (rysunki wykonywane są na kamiennych płytach wapiennych) oraz rysunku i malarstwa. Inspiracją dla artystki są wizerunki skamielin, prehistorycznych zwierząt: amonitów, ślimaków, małży, które żyły kiedyś w wodach jurajskiego morza. W Galerii ARCHE prezentowane są również prace innych artystów, którzy inspirują się przyrodą Jury. Galeria posiada pracownię graficzną wyposażoną m.in. w prasy do druku litografii, prowadzi warsztaty, sprzedaż dzieł sztuki oraz organizuje spotkania artystyczne i konkursy plastyczne dla dzieci i młodzieży.

  informacja o ofercie

 
 

Warszawskie Targi Sztuki