Warszawskie Targi Sztuki

Rempex

 
 
 
 

Archiwum:

8 edycja - 2010

9 edycja - 2011

 

Program

Program targów przygotowany we współpracy z partnerem Law & Art  Kołem Naukowym Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego

Piątek – 19 października
godz. 20.00 – otwarta dyskusja "Rola ekspertów na polskim rynku antykwarycznym w oparciu o projekt przygotowany przez zarząd SAP" z udziałem Janiny Górki-Czarneckiej, Leszka Wąsa, Wojciecha Niewiarowskiego

Janina Górka-Czarnecka – vice Prezes Stowarzyszenia Antykwariuszy Polskich
Leszek Wąs – vice Prezes Stowarzyszenia Antykwariuszy Polskich
Wojciech Niewiarowski – Skarbnik i Sekretarz Zarządu Stowarzyszenia Antykwariuszy Polskich

Sobota – 20 października
godz. 13.30 – wykład prof. Doroty Folgi-Januszewskiej pt. „Wartość dzieła sztuki” 

Profesor Dorota Folga-Januszewska – historyk sztuki, członek AICA, ICOM, była dyrektor Muzeum Narodowego w Warszawie, twórca i dyrektor Instytutu Muzeologii Uniwerytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. 

godz. 20.30 - bankiet 

Niedziela – 21 października 
godz. 12.00 – wystapienie Aleksandry Drożdż pt. „Sztuka, a prawo autorskie. Kiedy dzieło sztuki staje się utworem i jakie niesie to za sobą konsekwencje”

Aleksandra Drożdż – Prezes Zarządu Koła Naukowego Wydziału Prawa i Administracji UW Law & Art

godz. 13.30 – wystapienie Adriana Zwolińskiego pt. Nabycie dzieła sztuki od osoby nieuprawnionej, czyli jak uniknąć kłopotów”

Adrian Zwoliński – Wiceprezes Zarządu Koła Naukowego Wydziału Prawa i Administracji UW Law & Art


Fundacja Art Transfer poprowadzi serię zajęć głównie dla dzieci, choć będą i takie warsztaty, które mogą zainteresować dorosłych.
 

Piątek – 19 października 
godz. 16.00 (dzieci 4-7 lat) 
godz.17.45 (dzieci 7-12 lat)
Jak artyści przedstawiają uczucia?"
 
Radość, Smutek, Strach, Miłość – warsztaty o uczuciach na podstawie wybranych dzieł sztuki: obrazów, rzeźb, kolaży zakończone pracą plastyczną (różne techniki do wyboru) wyrażającą jedno z wybranych uczuć. 

Sobota – 20 października
godz.11.30, 13.00, 14.30, 16.00, 17.30
Wokół portretu"

Mój autoportret? Portret? Lekcja Vincenta van Gogha – zajęcia dla dzieci i młodzieży zakończone malowaniem swojego autoportretu. Współczesne portrety dawne – zajęcia skonstruowane wokół znanych portretów malarskich skierowane do wszystkich grup wiekowych i zakończone robieniem kolażu.
Miniatury od A do Z  – podczas warsztatów będziemy rozmawiać o miniaturach i ich oprawie, pokazywać przykłady, żeby na koniec zajęć uczestnicy mogli sami zrobić własne miniatury. 

Niedziela – 21 października 
godz.11.30, 13.00, 14.30
Malarska podróż"

Kolorowy język – podczas warsztatów dzieci będą tworzyć bajkę posługując się reprodukcjami malarskimi, a następnie ją ilustrować (różne techniki). Zajęcia dla dzieci od 7 lat.
Czytanie bajki – dzieci dostaną kartkę z fragmentem obrazu na którym dzieje się coś dramatycznego, będą zgadywać dalsze i wcześniejsze losy bohatera, które potem dorysują/domalują na otrzymanej kartce. Na koniec prowadzący przeczyta im bajkę zbudowaną wokół obrazu, który widzieli. Zajęcia dla dzieci od 3 roku życia.
Słońce, deszcz, wiatr, śnieg - malujemy pogodę. Podczas warsztatu dzieci dostaną reprodukcje obrazów przedstawiających pogodę. Zajęcia zostaną poprowadzone tak, aby każdy powiedział w jaki sposób artysta pokazał nam, że np. jest zimno bądź upalnie. Praca z kolorami, światłem i kształtami, zakończona malowaniem lub rysowaniem obrazu/obrazka na którym widać porę roku.

 

Fundacja Art Transfer została powołana do życia w maju br., aby wspierać edukację przez sztukę. Chce „wydostać” sztukę z ram blejtramów, ścian muzeów i galerii, by pokazać, że można korzystać z niej w różnorodny sposób – i że sztuka jest znaczącym komponentem w procesie uczenia się. Prowadzone przez fundację warsztaty pokazują jak zmniejszać dystans między dziełem a odbiorcą oraz jak poprzez zaangażowanie widza/odbiorcy w dzieło sztuki można uczyć wielu umiejętności, poznawać różnorodne aspekty świata, historię, literaturę, muzykę, filozofię. Fundacja Art Transfer prowadzi programy komercyjne i pro publico bono. Oferta skierowana jest do wszystkich grup wiekowych, począwszy od dzieci, przez dorosłych i kończąc na seniorach. 


Partner programu 10. WTS

Law & Art
Interdyscyplinarny projekt pogłębiający wiedzę z pogranicza prawa, sztuki i biznesu skierowany do studentów prawa, historii sztuki, ekonomii, SGH i MISHu, a także wszystkich innych zainteresowanych osób.
Opiekunem projektu jest prof. Maria Poprzęcka – historyk sztuki, wieloletnia Dyrektor Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego, Kierownik Podyplomowego Studium Muzealniczego IHS UW oraz kierownik Zakładu Dziejów Myśli o Sztuce, Prezes Stowarzyszenia Historyków Sztuki. Profesor Maria Poprzęcka należy do Polskiej Akademii Umiejętności oraz Towarzystwa Naukowego Warszawskiego.

Zarząd Koła Naukowego Wydziału Prawa i Administracji UW Law & Art:
Aleksandra Drożdż – Prezes Zarządu
Grzegorz Socha – Wiceprezes ds. Naukowych
Adrian Zwoliński – Wiceprezes ds. Marketingu
Bartłomiej Mirowski – Sekretarz
Wiktoria Jaromska – Skarbnik 

 
 

Warszawskie Targi Sztuki